Villogó képernyő

Olyan kérdések számára, melyek az eltérő készülékház és csatlakozók miatt csak a MED600X3D modellnél merülhetnek fel.

Villogó képernyő

HozzászólásSzerző: capello » 2016.07.06. 06:53

Mostanában észrevettem, hogy néha egy egy pillanatra zöldes színben villan a képernyő. Jellemzően a menüben járkálva fordult elő, de előfordult már film közben is.
Mi okozhatja?
Hardveres vagy szoftveres gond?
Az internetet böngészve mások is jelezték már ezt.
capello

Re: Villogó képernyő

HozzászólásSzerző: Sid » 2016.07.06. 09:25

Szerintem csak olyannak találkozhattál, hogy lefagy a lejátszó, és zöld a kép ekkor. Olyanról nem tudok, hogy csak felvillan zölden. Én valami HDMI-hibára gondolnék.
Mede8erForum.hu adminisztrátor
Sid

HozzászólásSzerző: capello » 2016.07.06. 10:43

Ez nem fagy le csak egy-egy pillanatra zölden villog. Én is HDMI hibára gondoltam, de tegnap óta már 3-an is jelezték egy másik fórumon, hogy náluk is előfordult már ez a jelenség.
Annyi a közös bennünk, hogy mindenki a kedvencekből, Jukebox-ból használja. Aztán lehet, hogy ez teljesen véletlen.
Van, olyan akinél sűrűbben is előfordul. Nálam szerencsére havi 1-2 max.
capello

HozzászólásSzerző: capello » 2016.08.06. 20:27

Megint elkezdte ezt a zölden villogást. Néhány hétig jó volt a TV másik HDMI csatlakozóba dugva.
Még teszek egy próbát a gyári HDMI kábellel (eddig a WD-hez vett 10.000 Ft-os kábellel ment), aztán megy a szervizbe.
capello

HozzászólásSzerző: rokygan » 2018.02.26. 14:39

Üdv!
Több mint 2 éve használom a MED600X3D lejátszót és az utóbbi időben néhány tized mp-es akadások jöttek elő, ami fekete képernyő, valamint hang elakadás is jelez. Ez mindig csak az egyik USB-n volt. Ha a HDD-t átdugtam a másik USB-re, ott nem jött elő a jelenség. Sajnos, tegnapelőtt a másik USB-n is történt egy rövidke elsötétedés, de tegnap nem volt.
Mint laikus, hardveres hibára, esetleg kontakt hibára gondolok (főleg, mert a problémásabb USB-n elég rendszeresen volt ki-be csatlakoztatás). Ha ez lenne, akkor az 5 éves garanciában kérhető ennek javítása?
Persze, ha más okból lenne a hibajelenség, kérnék ötleteket, hogy mit nézzek meg, vagy mit teszteljek le.
Köszönöm.
Mede8er MED600X3D / Sony KDL-32W650A
rokygan

HozzászólásSzerző: Sid » 2018.02.26. 15:39

rokygan írta:...Persze, ha más okból lenne a hibajelenség, kérnék ötleteket, hogy mit nézzek meg, vagy mit teszteljek le.

Ez nem függhet össze szerintem a lejátszás forrásával, inkább a HDMI-jelet veszíti el a TV vagy erősítő, úgy tűnik. A hang a TV-n szól, vagy erősítőn? Másik kábelt érdemes lenne kipróbálni, ha erősítő is volt, akkor most közvetlen a TV-re kötve is kipróbálnám. De lehet valami új eszköz is a készülékek, kábel közelében, ami miatt megszakad a HDMI-kapcsolat.
Mede8erForum.hu adminisztrátor
Sid

HozzászólásSzerző: rokygan » 2018.02.26. 17:09

A HDMI-re nem gondoltam, nagyon köszönöm.
Ma este remélhetőleg kiderül az igazság, mert visszatettem a HDD csatlakozót az általam problémásnak vélt USB aljzatba. Így, néhány perc után még nem jelentkezett a kihagyás.
A HDMI kábel a Sony tévéhez, ott a márkaboltban jó pénzért vásárolt darab. Eddig nem volt vele gond, nem volt piszkálva, mindössze portörlésnél húzódhatott esetleg egy kissé ki vagy mozdult el a helyéről. Most visszanyomtam a kábel mindkét végét, azaz a tévén is, mivel közvetlenül abba csatlakozik.
Azért, hogy teljes legyen a kép, ideírom azt is, hogy a HDD-ket (2 db 1TB-os) egy HUB-on keresztül csatlakoztatom a hiba megjelenése óta, addig külön-külön voltak a MED600X3D-be dugva.

Még egy dolog jutott eszembe, hogy sikerült hálózaton összekötnöm a lejátszót a laptopommal, ezért már nem lesz szükséges ki-be csatlakoztatni a winchestereket. Hálózaton keresztül mindent el tudok most már végezni, ami kell.
rokygan

HozzászólásSzerző: rokygan » 2018.02.27. 12:16

Remélem, nem korai az öröm, de tegnap többórás használat alatt nem volt semmiféle kimaradás, villogás. :)

Köszönöm még egyszer a segítséget.
rokygan

Vissza: MED600X3D specifikus kérdések