MED600X3D

Vásárlás előtt itt teheted fel kérdéseid a Mede8er termékekkel kapcsolatban. Ebbe a topikba minden regisztrált tag témát nyithat és hozzászólást írhat, a többi topik viszont csak vásárlóink számára érhető el termékregisztráció után.
Fórum szabályok
Szabadon írható, de moderált topik, azaz csak jóváhagyás után jelenik meg a hozzászólásod. Kérjük ne írd be kétszer a kérdésedet, várd meg amíg megjelenik, több órát is igényelhet, amíg moderátorunk jóváhagyja a hozzászólás megjelenését!

Re: MED600X3D

HozzászólásSzerző: fidi75 » 2014.12.14. 23:37

Szia Sid!

Szemezgetek ezzel a médialejátszóval, mert jól jönne a 3D ISO és Bluray lejátszás.

A gond az, hogy jelenleg egy kis Popcorn Popbox v8-as nyúzok teljes megelégedettséggel, viszont a fent említett formátumot /3D /nem tudja a kicsike. Ezért jelenleg a Half-OU és Half-SBS mkv-kat töltött le a számítógép külső merevlemezére, és azt Wifi-n keresztül a lejátszóra, a tévé pedig"összerakja".

Nehezen válnék meg tőle, de mivel ezt a típust már nem gyártják, az utolsó frissítés is már 1 éve történt, időszerű lenne a váltás. A bizonytalanságom másik oka, hogy ebben a készülékben Sigma chip dolgozik, és nem tudom hogy érdemes volna Realtek chip-es készülékre cserélni. Egy 120-as 3D-s LG tv van, észrevehető lenne a két chip közötti különbség? Viszont lenne 3D ISO és Bluray lejátszás és folyamatos fejlesztés.
A filmekhez itt is tudok borítókat, leírásokat és adott esetben feliratokat letölteni, mint a V8-nál?
Mert azt nagyon szeretem benne.

Köszönöm előre is válaszod!

Üdv: Fidi
fidi75

HozzászólásSzerző: Sid » 2014.12.15. 14:55

Ez egy passzív 3D- LG? Mert akkor nem leszel előrébb a Blu-ray 3D filmekkel sem, mit a top-bottom féle MKV-val (max. a kisebb tömörítés miatt szebb lesz), mivel a tévéd megfelezi a sorfelbontást a két szem miatt. Itt valódi jukebox szkenner van, olyan amit csak a nagyobb Popcornok tudnak, meg akár tabletes távvezérlés. Tehát a Mede8er-rel látványosabban tudod megjeleníteni a gyűjteményedet, mint a V8-cal. Azt nem tudom megmondani, hogy az adott tévén észrevennéd-e, hogy nem Sigma chipet nézel.
Mede8erForum.hu adminisztrátor
Sid

HozzászólásSzerző: fidi75 » 2014.12.15. 21:46

Szia Sid!

Köszönöm a válaszod, az Lg Tv-k valóban a passzív 3D-t támogatják. Akkor a 3D Blu-ray-el nem leszek előbbre, csak e miatt nem érdemes lecserélnem az eddigi lejátszómat. A borítók és feliratok letöltését egyébként a lejátszó végzi, mint a v8-nál, vagy számítógépen kell megkeresni? Új szoftver megjelenését jelzi a készülék, és frissítést is megoldja egy gombnyomással, vagy azt külön kell letölteni és telepíteni rá?

Bocsi a sok kérdésért, de még így is érzek affinitást a cserére, pedig lehet, hogy teljesen felesleges lenne.
Sajnos bizonytalan vagyok, mert nagyon tetszik a Med600X3D, a Popbox v8 pedig eddig nagyon bevált nekem, annak ellenére, hogy sokan kritizálják. Pedig előtte már volt vagy 4 lejátszóm , többnyire Asus, attól még az
Egreat is jobb volt.
Köszönöm a segítséged!

Üdv: Fidi
fidi75

HozzászólásSzerző: Sid » 2014.12.16. 09:10

A jukeboxot és a feliratok letöltését a Mede8er végzi, nem kell számítógép. Frissítést online nem keres és nem tölt le, Neked kell USB-ről megmutatni neki. Amíg lejátszik mindent a V8-ad, én nem cserélném le, hacsak nem a webböngésző vagy a TV nélküli zenelejátszás hiányzik, ami itt jól működik egy tablettel vagy telefonnal – hála a zenei jukeboxnak.
Sid

HozzászólásSzerző: wadam » 2014.12.19. 12:52

Kedves mindenki!

sok érdekes infót találtam a fórumon, ezért köszi, viszont egy dolgot megkérdeznék.

600-ast tervezek venni, van egy NAS-om otthon.
cél, hogy DLNA segítségével egy laptopról (később esetleg tabletről) elindítsak egy hangot, esetleg kis bitrate-es videót, és azt a mede8ter lejátssza úgy, hogy nem a lejátszó távirányítójával bűvészkedek. sőt akár úgy, hogy valamit az internetről hallgatok, és azt szeretném, ha a hang vagy a teljes kép átmenne a mede8ter-re.

ez megoldható? elvileg a DLNA-nak kéne ezt tudni, nem? windows-ban milyen szoftver szükséges ehhez?

köszönöm
Ádám
wadam

HozzászólásSzerző: Sid » 2014.12.19. 13:37

DLNA-kliens van a lejátszóban, zenével és filmmel jól is működik. Ha mondjuk Synology NAS-od van, ott az Audio Station és a Video Station is látja, mint DLNA-klienst, és lehet rá zenét, filmet streamelni. Így gondolom Windows-ból is lehet megfelelő programmal. De nem így fogod használni ha meglesz, mert a DLNA buta dolog, ott nem lehet ISO fájlokat, küldő feliratokat, stb. lejátszani rendesen. Szóval ha nem is az infra távvezérlővel, de mondjuk a tabletes juekbox programmal fogod vezérelni a NAS-ról a lejátszást. Illetve webrádiónál (Synology NAS esetén) az Audio Station-nel streamelsz rá.
Sid

HozzászólásSzerző: wadam » 2014.12.20. 10:10

köszi!

én arra gondoltam, hogy a laptopon nézek valamit, és mondjuk egy youtube videót elindítok, de szeretném, ha a hangja nem a laptop prüntyögőjén szólna, hanem a mede8ter-en keresztül a rákötött normális erősítőn. filmet azt már látom, hogy NAS-ról nem dlna-val kell lejátszani, de én most a laptop hangját (és/vagy képét) szeretném a lejátszóra küldeni.
wadam

HozzászólásSzerző: Sid » 2014.12.21. 00:26

Miért néznél laptopon YouTube videót, amikor van Youtube a Mede8er-en? Nem tudom, milyen program van arra, hogy a webbögésző hangját késés nélkül átküldje egy DLNA-klinesre. Szerintem ezt nem lehet megcsinálni, nem lesz szinkronban a kép és a hang. De a Mede8er-en remekül használható a YouTube.
Sid

HozzászólásSzerző: wadam » 2014.12.21. 07:33

nem baj, ha nincs szinkron, a hang a lényeg. ezt tudja a dlna? egyébként egy windows xp is tudja ezt valahogy, tehát kliens progi van benne vagy kell valami külső software hozzá?

komolyzenével foglalkozunk és sokszor kapunk email-ben linkeket meg keresünk a gépen anyagokat, amiket meg kell hallgatnunk, ezért nem jó erre a lejátszó beépített kliense + távirányító mint beviteli eszköz.
wadam

HozzászólásSzerző: Sid » 2014.12.22. 10:16

Ha van Windows alatt olyan zenelejátszó programod, amely képes DLNA-kliensekre zenét streamelni, akkor a Mede8er-re is képes, mert ez szabványos DLNA-klienesként jelenik meg a hálózaton. De pár ezer forintért kapsz eszközt, ami átviszi mondjuk bluetooth-on a géped hangját ez erősítőre, ha csak az a gond, hogy nem oldható meg kábellel a kapcsolat a számítógép és az erősítő között.
Sid

ElőzőKövetkező

Vissza: Kérdezz, segítünk eldönteni melyiket vedd meg!