XML keresés nézet

XML keresés nézet

HozzászólásSzerző: Joco1114 » 2017.06.17. 14:14

Sziasztok!

Teljesen véletlenül, nem tudom milyen módon történt az alábbi dolog:
Van egy NFS mappám, amely további almappákat tartalmaz filmkategóriák szerint. Na most ahhoz, hogy a filmek között keresni tudjak, bele kell mennem a kategóriamappába, hiszen abból nyílnak a filmek valódi mappái.
Valami ilyesmi a struktúra:

MOVIES
... |
... Akció
... |
...... Die Hard 1
...... Die Hard 2
...... John Wick
...... stb.
... |
... Sci-Fi
... |
...... Avatar
...... Batman
...... stb.

Szóval csak akkor tudok keresni, ha bemegyek az "Akció" vagy a "Sci-fi" mappába. És akkor egy érdekes dolog történt ma: A MOVIES mappában voltam és láttam az összes filmet egyszerre, az összes almappában! Én balga, letöröltem a mede8er.db állományt mielőtt lementettem volna, azóta visszaállt a régi rend. Hogyan csináltam és hogyan tudom egyszerre az egészet újból kezelni? :? Valószínűleg valami egyszerű dologról van szó, csak én nem tudom... :(

Köszi szépen!
Joco1114

Re: XML keresés nézet

HozzászólásSzerző: Sid » 2017.06.19. 11:10

Nem a jukeboxban voltál véletlenül? Ott lehet szűrni kategóriákra, és lehet akár MIND is kiválasztva. Nem mappákat látsz ott, hanem a filmgyűjteményedet, amelyek akár különböző tárhelyeken is lehetnek szétszórva (aggregált jukebox esetén). A fájlböngészőben nem történhet ilyen, és annak nem is lenne köze a mede8er.db fájlhoz.
Mede8erForum.hu adminisztrátor
Sid

HozzászólásSzerző: Joco1114 » 2017.06.19. 11:26

Jó kérdés! :) Ki fogom próbálni, ha hazaértem. Az volt az érdekes, hogy töröltem a mede8er.db-t és frissítettem. Azonnal visszaállt minden a mappás nézetre. Az biztos, hogy nem aggregált jukebox volt.
Joco1114

HozzászólásSzerző: Joco1114 » 2017.08.17. 12:10

No, utánajártam, de ugyanaz, mint volt. Ahogyan látom, másnak is felmerült ez a probléma (http://mede8erforum.hu/forum/viewtopic.php?f=25&t=161&start=20#p3315), az alábbiakat tapasztalom:

Ugye kategóriák szerint vannak a filmek szortírozva. Ha eddig nyomtam egy scannelést, akkor végignézte az almappákat, ahol nem voltak about, cover, fanart és folder képfájlok és filmnév.xml, ott szépen létrehozta és ennyi. Most ha végrehajtom a scant, akkor beteszi a fájlokat, de az összes filmet kilistázza és átvált XML keresés nézetbe, függetlenül a mappáktól. Annyira nem zavar, csak nem tudom, miért csinálja.
Joco1114

HozzászólásSzerző: Sid » 2017.08.18. 10:27

Joco1114 írta:Ahogyan látom, másnak is felmerült ez a probléma...

Ahogy látom, több mint 1 éve nem... Illetve ha nem volt frissítés (és nem volt)akkor nem működhet másként a szkennelés, valamit Te csinálsz másképpen.
Mede8erForum.hu adminisztrátor
Sid

Vissza: Testreszabás, egyedi grafikai felület használata (skin)