NFS elérési hiba

Re: NFS elérési hiba

HozzászólásSzerző: kovikovacs » 2018.03.09. 20:56

Sziasztok!

Ha kábellel kötöm össze, akkor rendben megy NFS-el a Synology-ról a lejátszás.
Sajnos a házunk elrendezése miatt nem lehet kábelezni így maradt az AP, Client módban. Egy TP link WA701.
Viszont ennél Failed van ha csatlakoznék az video mappához.

Ötlet? Sid? :)
Köszi!
kovikovacs

HozzászólásSzerző: kovikovacs » 2018.03.10. 07:10

Hello Sid!

Tudtok abban segíteni, hogy mi lehet a gond akkor ha:

Mede8er medialejátszót közvetlenül kötöm a switch-hez, akkor NFS-el elérem a Synology NAS tartalmát,
viszont a ház elrendezése miatt most csak Access Pointtal(TP-link WA701) lehet megoldani a kapcsolódást, Client módban, hogí kábelen adja tovább a Mede8er-nek.

Tehát:
Mede8er----Switch----NAS -> OK, be tud lépni NFS-el
Mede8er----Access point----Switch----NAS -> Csatlakozás FAILED

Mede8er és az AP-nak is fix ip címe van, azt is próbáltam, hogy a NAS-on az NFS beállításoknál az AP ip címét adtam meg, de úgysem jó.
Universal Repeater módban is próbáltam, nem jó. Internet mindkét esetben VAN a médialejátszón!
kovikovacs

HozzászólásSzerző: Sid » 2018.03.11. 11:48

kovikovacs írta:...Viszont ennél Failed van ha csatlakoznék az video mappához.

Ne bánd, azon a wifin úgyse menne át a fullHD sem gond nélkül! De a probléma nem a Mede8er-ral függ össze, valami nem jó a hálózatodon. Pl. az Access Point egy újabb hálózatot csinál, más IP-cím tartománnyal, vagy hasonló. Ha minden rendben lenne, menne az NFS is.
Mede8erForum.hu adminisztrátor
Sid

HozzászólásSzerző: Sid » 2018.03.11. 11:51

kovikovacs írta:...azt is próbáltam, hogy a NAS-on az NFS beállításoknál az AP ip címét adtam meg...

(Ne posztolj kétszer, javítsd vagy töröld a hozzászólásodat, ha nem jól sikerült!)
Ezt felesleges volt próbálni, nem az AP akar majd belépni a NAS-ra. A NAS-on csillagot illene írni az utolsó szám helyére a jogosult IP-cím megadásakor, nem pedig konkrét számot. Mi most a lejátszó IP-címe? És mi van megadva a NAS-on az NFS jogoknál?
Mede8erForum.hu adminisztrátor
Sid

NFS kedvencek hiba

HozzászólásSzerző: szeredia » 2018.11.05. 18:06

Sziasztok!
Az alábbi fura dolgot műveli a gépem (MED600X3D), a kedvencekbe kirakott könyvtárat nem frissiti.
Ha a Saját gép felöl keresem ki a meghajtót minden film boritó látszik, ha ezt a könyvtárat berakom kedvencekbe, akkor ott a frissen felrakott filmek nem jelennek meg.
Ha csinálom egy Mappa Szeknnelést az végig megy de nem jelennek meg az új filmek.
Eddig ez így működött, valaki járt már így?
Előre is köszönöm a válaszokat!
szeredia

Előző

Vissza: Hálózati csatlakozás, elérés (UPnP, DLNA, NAS)