NFS elérési hiba

Re: NFS elérési hiba

HozzászólásSzerző: kovikovacs » 2018.03.09. 20:56

Sziasztok!

Ha kábellel kötöm össze, akkor rendben megy NFS-el a Synology-ról a lejátszás.
Sajnos a házunk elrendezése miatt nem lehet kábelezni így maradt az AP, Client módban. Egy TP link WA701.
Viszont ennél Failed van ha csatlakoznék az video mappához.

Ötlet? Sid? :)
Köszi!
kovikovacs

HozzászólásSzerző: kovikovacs » 2018.03.10. 07:10

Hello Sid!

Tudtok abban segíteni, hogy mi lehet a gond akkor ha:

Mede8er medialejátszót közvetlenül kötöm a switch-hez, akkor NFS-el elérem a Synology NAS tartalmát,
viszont a ház elrendezése miatt most csak Access Pointtal(TP-link WA701) lehet megoldani a kapcsolódást, Client módban, hogí kábelen adja tovább a Mede8er-nek.

Tehát:
Mede8er----Switch----NAS -> OK, be tud lépni NFS-el
Mede8er----Access point----Switch----NAS -> Csatlakozás FAILED

Mede8er és az AP-nak is fix ip címe van, azt is próbáltam, hogy a NAS-on az NFS beállításoknál az AP ip címét adtam meg, de úgysem jó.
Universal Repeater módban is próbáltam, nem jó. Internet mindkét esetben VAN a médialejátszón!
kovikovacs

HozzászólásSzerző: Sid » 2018.03.11. 11:48

kovikovacs írta:...Viszont ennél Failed van ha csatlakoznék az video mappához.

Ne bánd, azon a wifin úgyse menne át a fullHD sem gond nélkül! De a probléma nem a Mede8er-ral függ össze, valami nem jó a hálózatodon. Pl. az Access Point egy újabb hálózatot csinál, más IP-cím tartománnyal, vagy hasonló. Ha minden rendben lenne, menne az NFS is.
Mede8erForum.hu adminisztrátor
Sid

HozzászólásSzerző: Sid » 2018.03.11. 11:51

kovikovacs írta:...azt is próbáltam, hogy a NAS-on az NFS beállításoknál az AP ip címét adtam meg...

(Ne posztolj kétszer, javítsd vagy töröld a hozzászólásodat, ha nem jól sikerült!)
Ezt felesleges volt próbálni, nem az AP akar majd belépni a NAS-ra. A NAS-on csillagot illene írni az utolsó szám helyére a jogosult IP-cím megadásakor, nem pedig konkrét számot. Mi most a lejátszó IP-címe? És mi van megadva a NAS-on az NFS jogoknál?
Mede8erForum.hu adminisztrátor
Sid

Előző

Vissza: Hálózati csatlakozás, elérés (UPnP, DLNA, NAS)