NFS elérési hiba

Re: NFS elérési hiba

HozzászólásSzerző: dioss » 2017.02.14. 18:04

Így van.
A gyárilag 4 mappa video,music,photo,admin nem látható nfs-en.
Csak ha ötödikként létrehozok egy nfs nevűt. Próbaképpen létrehoztam egy más nevűt ,ugyanazokat a full jogokat adtam mint az nfs mappának és azt nem látja.
Lehet hülye példa de olyan mint mikor ugyanarra a névre kell átnevezni a felirat fájlt mint a film, különben nem látja egy gyengébb lejátszó.
Egyébként most hogy ez összejött, előjött egy újabb probléma bár ez is orvosolható lett.
Adott egy onkyo nr-838 erősítő (nem az alapszintű). Két kimenete van.Main és Sub.Eddig a Mainba volt dugva egy projektor a Sub-ba meg a tv.A lejátszóba egy külsős vinyó, arról mentek a filmek. HDMI bekötve az erősítő egyik bemenetére.
Minden hibátlan.
Jött ez a Nas dolog.Összejött NFS-en az elérés.Tv-n próba (erősítő sub kimenet). Minden fájl látszik.Szaggatásmentes minden.
Aztán nézzünk filmet projektoron(erősítő main kimenet). Szaggat minden. Őrület. Mi lehet a hiba.Nason nem megy semmi ami beterhelné.
Kipróbálom, hogy felcserélem a main és sub kimenetre kötött projektort és tv-t. Láss csodát most a tv-n szaggat a kép és a projektoron tökéletes.Azaz a MAIN kimenet ami egyébként HDCP 2.2,illetve ARC-t tartalmaz (nem tudom van e köze a hibához), valamivel nem birkózik meg adat továbbítás terén. A SUB kimenet hibátlan. De hozzá teszem még egyszer csak nas-ról hálózaton.
Ötlet?
Másolásvédelem ami benne marad a filmekben és hálózaton kapva a lejátszó továbbküldi az erősítő felé ami a Main kimeneten nem tud mit kezdeni? Találgatok.
dioss

HozzászólásSzerző: Sid » 2017.02.15. 11:34

dioss írta:...De hozzá teszem még egyszer csak nas-ról hálózaton.

Ez nem lehetséges jelenlegi ismereteim szerint. De ebben a topikban ne beszéljünk másról, mint az NFS-ről!
Mede8erForum.hu adminisztrátor
Sid

HozzászólásSzerző: Surdilovics » 2017.04.22. 16:26

Kedves Fórumozók és Adminok!

A Fórum több vonatkozású részét is elolvastam, mert a saját MED600X3D masinám, hát igencsak nincs
mindenben a top-on. Elsősorban hálózati gondom van, másodsorban én is tapasztaltam a fórumban a tán
'Diavetítés' címszó alatt jelentett problémát. Mivel a két dolog teljesen eltérő jellegű, így nem is tudom
hogy melyik topikba írjak....Ezért elnézést mindenkitől, de két helyre is beteszem....

Alapkérdés: Végigolvasván több téma beírásait, panaszait, arra a konklúzióra jutottam, hogy a készülék
túl drága (Mo-i vonatkozásban) ahhoz, hogy ennyi probléma legyen vele. Ennyi pénzért egy ilyen kütyün
mindennek flottul kéne működnie mindenféle magán bizergálások nélkül is, de hát sajnos nem ez van....

Nálam ugyanúgy jelentkezett a fotók megjelenítése hiba, mint többeknél. Kicsiben ott a 'bélyegkép', de
megnyitáskor csak a sötét képernyő és semmi más. És nincs itt szó semmiféle fényerő meg egyéb javallott
birizgálásról, a jelenség csak úgy szűnt meg, ha kikapcsoltam a 'Diavetítést'. Így viszont nem lehet lépni
egyik fotóról a másikra. Szerintem ez hardveres hiba, és még egyszer hangsúlyozom, ilyen árkategóriájú
készüléknél ez nem elfogadható. Ha kiadok érte ennyi pénzt, akkor nem azzal akarok foglalkozni hogy a
fórumot olvasva, lehetőségek tömkelegét játsszam végig hogy végre minden klappoljon úgy ahogyan kéne.

Ez a kisebbik probléma, mert én is viszonylag keveset nézek fotókat, de azért persze bosszantó. Sokkal
többet szívok viszont a következő jelenséggel: Készüléket bekapcsolva (otthoni vezetékes hálózat része),
a "Vezetékes hálózat beállításai" KI állásban van minden alkalommal. Rákattintva mindegy hogy dinamikus
vagy fix IP-t választok, nem talál hálózatot. RJ45-ös dugót kihúzom és visszadugom, utána újra futtatom
a beállítást, egyből kiírja hogy OK, és "Vezetékes hálózat beállításai" BE.

Ez egészen így is marad addig, míg használat után ki nem kapcsolom a masinát, ám azután másnap reggel
ugynúgy kezdődik minden előlről. És persze nem elég a készülék bekapcsolása, a hálózati kábel kihúzása
és visszadugása kell ahhoz, hogy egyáltalán működjön a sikeres teszt. Szóval egy több tízezer Ft-os kis
player esetében ezt naponta eljátszani több mint bosszantó. És meggyőződésem hogy a fent leírtak okán
itt nem valamiféle firmware meg egyéb varázslatok szükségesek, ezek némiképp konstrukciós hibák. Bár
az sem zárható ki hogy szoftveresen javíthatók, de akkor hol van hónapok óta az újabb frissítés?
Surdilovics

HozzászólásSzerző: Sid » 2017.04.23. 20:00

Surdilovics írta:.Készüléket bekapcsolva (otthoni vezetékes hálózat része),
a "Vezetékes hálózat beállításai" KI állásban van minden alkalommal. Rákattintva mindegy hogy dinamikus
vagy fix IP-t választok, nem talál hálózatot. RJ45-ös dugót kihúzom és visszadugom, utána újra futtatom
a beállítást, egyből kiírja hogy OK, és "Vezetékes hálózat beállításai" BE....?

NINCS ilyen hibája a készüléknek, ezért teljesen felesleges az áráról meg a hibáiról így írnod. Ha lenne, mástól is olvasnál ilyet, és már rég meg lenne oldva. Ha Nálad ez történik, annak kb. 2 oka lehet:
1. Hibás a készüléked (elfelejti a beállításokat valamiért, amin lehet, egy factory reset segíteni), vagy sérült a firmware rajta, mert rosszul frissült vagy frissítetted. Előbbit a szerviz, utóbbit egy factory reset és/vagy a legújabb firmware újratelepítése javítja meg.
2. Rossz a kábeled/hálózatod (bár ettől még a vezetékes hálózatnak vélhetően bekapcsolva kellene maradnia).
Sid

HozzászólásSzerző: gombarzs » 2017.11.19. 23:43

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni.

Med600X3D lejátszóm van, amit eddig synology 212j-vel használtam. (Mostanában frissítettem v4.0.2-re.)
Az újabb nas (DS118) beállítással elakadtam.
A med600X3D lejátszóval próbálnék a nas-ról videót nézni. Az UPnP kapcsolat, + az SMB szerver is megy, az NFS valamiért nem.
Közben a szintén hálózatra kötött DS212j-ről simán megy az NFS.

A két nas-on ugyanazok a beállítások. A lejátszó az NFS szerverek között látja a megosztott mappákat mindkét nas-ról, de ha a ds118-ra megyek, akkor azt írja ki, hogy "x failed".

Van valami ötletetek?

Egyébként van előnye az NFS-nek? Vagy melyik a "jobb"?

Köszi!
gombarzs

HozzászólásSzerző: Sid » 2017.11.20. 13:11

gombarzs írta:...A két nas-on ugyanazok a beállítások...

Hát, ha ugyanaz a konkrét IP-cím van beállítva NFS-jognak, akkor érthető...
Igen, van értelme az NFS-nek, ezen a leggyorsabb a Mede8er és a Synology is, mert a linux saját hálózati protokollja. Blu-ray 3D pl. csak NFS-en mehet zökkenőmentesen a Mede8er-en. És mindkét eszköznél a lehető legkevesebb erőforrást az NFS igényli. Ha lírod, hogy milyen NFS jog van megadva az egyik megosztáshoz, ami nem működik, akkor rögtön látszik, mi a gond. De ez alapvetően Synology-beállítás, így arra a fórumra tartozna, illetve OTT a leírása is.
Sid

HozzászólásSzerző: gombarzs » 2017.11.20. 13:38

Köszi a választ!

Hát, ha ugyanaz a konkrét IP-cím van beállítva NFS-jognak, akkor érthető...

Ezt nem értem. A két NAS-nak külön IP címe van, a lejátszón az NFS szerverek között külön IP cím alatt látszanak.
A nas-okon pedig 192.168.0.* NFS-jog van beállítva.
Van valamilyen beállítási feladat a mede8er-en?
Olyan van: hogy "NFS opciók": "protokoll", meg "rsize blokkméret".

A 212j-be simán beléphetek NFS-be, de ha a ds118-ra megyek, akkor azt írja ki, hogy "x failed".

Ha lírod, hogy milyen NFS jog van megadva az egyik megosztáshoz, ami nem működik, akkor rögtön látszik, mi a gond.

Ahogy írtam, a két NAS-on ugyanazok a beállítások szerintem:
1. Vezérlőpult/ fájlszolgáltatások/ NFS engedélyezése: beikszelve,
2. Vezérlőpult/ megosztott mappa: a megosztott mappa szerkesztésénél NFS engedélyek fül: létrehozva:
NFS szabály:
- IP: 192.168.0.*
- jogosultság: csak olvasható
- Squash: nincs hozzárendelés
- aszinkron engedélyezése: pipa
a DS118-ban van egy újabb sor: biztonság: "sys"-re állítva

De ez alapvetően Synology-beállítás, így arra a fórumra tartozna, illetve OTT a leírása is.

Nem tudom, hogy synology vagy mede8er probléma, ezért írtam mindkét helyre. A synology fórumon egyelőre nem kaptam választ.
A leírás szerint van beállítva annyi különbséggel, hogy ahogy írtam is "a DS118-ban van egy újabb sor: biztonság: "sys"-re állítva"

Köszi!
gombarzs

HozzászólásSzerző: Sid » 2017.11.20. 18:31

gombarzs írta:...A synology fórumon egyelőre nem kaptam választ....

Mivel mindkettő a mi fórumunk, így ott is mi válaszolnánk, de ha már itt kezdtük el, akkor fejezzük is be itt.
1. Nyomnék egy gyári állapot visszaállítását a lejátszón.
2. Beállítanék egy másik megosztáshoz is ugyanilyen jogokat a DS118-on, és megnézném, az elérhető-e.
3. Ellenőrizném, hogy az új NAS bizonyosan a 192.168.0 IP-tartományban található.
4. A biztonságnál jó a sys. Szerintem vagy mégsem egyforma a DSM verzió a két NAS-on, vagy az újabb verziójú NFS-szerver nincs a régire, ezért más ez az ablak.
5. NFS-TCP-t és NFS-UDP-t is próbáltál a DS118-hoz a protokollnál? A blokkméret AUTO vagy 32K?
6. Ugye nincs jumbo frame engedélyezve a DS118-on?
Sid

HozzászólásSzerző: gombarzs » 2017.11.21. 00:13

1. Nyomnék egy gyári állapot visszaállítását a lejátszón.

Megvolt a lejátszó menüjéből ("alaphelyzet visszaállítása").
Ezzel a beállítások nagy része visszaállt, de pl az NFS-opciók nem. Nem kellett volna ennek minden beállítást törölnie? Vagy más factory resetről van szó?

A net beállítása után a 212j-re megint beengedett (felhasználónév/jelszó nélkül, ez nem tudom egyébként kellene-e), a 118-ra nem.

A lejátszó egyébként az NFS-szerveren belül mindkettőt mutatja:
- "megosztott mappa (192.168.0.106)" - ez a 212j,
- "megosztott mappa (192.168.0.105)" - ez a 118.

Ha a ds118-ra megyek, akkor megint azt írja ki, hogy "x failed"

2. Beállítanék egy másik megosztáshoz is ugyanilyen jogokat a DS118-on, és megnézném, az elérhető-e.

Beállítottam mindkét NAS-on 1-1 újabb megosztást ugyanezekkel a jogokkal.
Csak az eredetileg a 212j-n megosztott mappa érhető el, a 212j-n megosztott újabb mappa, illetve a 118-n lévő egyik mappa sem elérhető (mindegyik látszik, vagyis 4 mappa, de az utóbbiakra azt írja ki, hogy "x failed", ha rákattintok).

Ami furcsa, hogy a 212j-n lévő újonnan létrehozott mappába sem enged be.

3. Ellenőrizném, hogy az új NAS bizonyosan a 192.168.0 IP-tartományban található.

Bizonyosan. Fix IP-t kap a routertől + a lejátszón is így látszik az NFS mappában: "megosztott mappa (192.168.0.105)"

4. A biztonságnál jó a sys. Szerintem vagy mégsem egyforma a DSM verzió a két NAS-on, vagy az újabb verziójú NFS-szerver nincs a régire, ezért más ez az ablak.

Mindkettőn a DSM 6.1.4-15217 Update 1 van.

5. NFS-TCP-t és NFS-UDP-t is próbáltál a DS118-hoz a protokollnál? A blokkméret AUTO vagy 32K?

Próbáltam: AUTO - AUTO (eredetileg is ez volt), TCP/AUTO, UDP/AUTO, TCP/32k, UDP/32k
Az eredmény ugyanaz, mint fent.

6. Ugye nincs jumbo frame engedélyezve a DS118-on?

Nem tudom mi ez, én biztosan nem engedélyeztem.
gombarzs

HozzászólásSzerző: gombarzs » 2017.11.21. 00:40

Na, sikerült.

Az újabban megosztott mappáim több szóból álltak, pl. "megosztott mappák" vagy "próba DS118" névvel.

A lejátszó gyakorlatilag létrehozza az NFS szerver alatt a kapcsolatot, azonban csak az első szóval, a fenti példákban az elérési út: "/volume1/megosztott" és "/volume1/próba" a "/volume1/megosztott mappák" és a "/volume1/próba DS118" helyett.
Ez a lejátszón az NFS szerveren belül az adott szerveren menügombot és "NFS-szerver módosítását" nyomva látszik.

A megosztott mappát egyszavasra írtam át a nas-on, és működik :)

Köszi a segítséget!
gombarzs

ElőzőKövetkező

Vissza: Hálózati csatlakozás, elérés (UPnP, DLNA, NAS)