JPEG lejátszás/megjelenítés

Re: JPEG lejátszás/megjelenítés

HozzászólásSzerző: fejzsir » 2016.05.06. 15:47

a tv-én nem tudom teljes képernyőn nézni a képeket a távirányiton a szerkesztésgombot megnyomva nem tudom a lejátszási lista szerkesztés, a fotoalbum szerkesztés,a lezárás és a megnézett menüket használni fekete mind nem fehér mint
a többi.lehet hogy a képnézést hagyom a tv-re ott legalább müködik rendesen és nincs túl bonyolitva csak én azt hittem hogy megveszem a készüléket és kitudom használni mindenfunkcióját probléma mentesen.
fejzsir

HozzászólásSzerző: Sid » 2016.05.08. 17:44

fejzsir írta:...lehet hogy a képnézést hagyom a tv-re ott legalább müködik rendesen és nincs túl bonyolitva csak én azt hittem hogy megveszem a készüléket és kitudom használni mindenfunkcióját probléma mentesen.

Problémamentesen működik a Mede8er-en. Te csinálsz valamit rosszul. Elolvastad már a kézikönyv 42. oldalát? Nem ördöngősség és nincs minimálisan sem túlbonyolítva: a fájlböngészőben rá kell kattintani a képfájlra... Bizonyosan mondom, hogy egész képernyősen nyílik meg a kép. Ha Nálad nem, akkor Te nem a fájlböngészőben vagy és nem katintasz...
Mede8erForum.hu adminisztrátor
Sid

HozzászólásSzerző: fejzsir » 2016.05.12. 15:30

Kedves Sid
igen elolvastam a 42.-oldalt de ott az van leirva nézetgomb képikon,beállitásoknál diavetités enter megnyomása
teljes képernyős kép nekem enter nyomása után fekete képernyő,nem okoskodás képen ön szerint melyik gombot kell megnyomni az infrán és a bejövő menürendszerből mire kell kattintani?
további szép napot üdv fejzsir
fejzsir

HozzászólásSzerző: Sid » 2016.05.12. 17:31

Kérlek, használj pontot a mondatok végén, és nagy kezdőbetűt, vesszőt a tagmondatok között, hogy egyértelmű legyen, amit írsz! Nem kell aláírni a posztot, mert látszik, ki írta.
Tehát az a gond, hogy fekete a képernyő, amikor a képnek kellene megjelennie? Ha erről van szó, akkor kérlek olvass vissza pár hozzászólást, ez ismert hiba, és egyszerű a megoldása (pl. ITT is le van írva)! De egy másik megoldás ITT van. Ez a topik főleg erről szól.
Sid

HozzászólásSzerző: melicher » 2016.10.26. 16:56

A gyári reset segít a többi nem igazán (V4.0.2)
melicher

HozzászólásSzerző: Surdilovics » 2017.04.22. 16:27

Kedves Fórumozók és Adminok!

A Fórum több vonatkozású részét is elolvastam, mert a saját MED600X3D masinám, hát igencsak nincs
mindenben a top-on. Elsősorban hálózati gondom van, másodsorban én is tapasztaltam a fórumban a tán
'Diavetítés' címszó alatt jelentett problémát. Mivel a két dolog teljesen eltérő jellegű, így nem is tudom
hogy melyik topikba írjak....Ezért elnézést mindenkitől, de két helyre is beteszem....

Alapkérdés: Végigolvasván több téma beírásait, panaszait, arra a konklúzióra jutottam, hogy a készülék
túl drága (Mo-i vonatkozásban) ahhoz, hogy ennyi probléma legyen vele. Ennyi pénzért egy ilyen kütyün
mindennek flottul kéne működnie mindenféle magán bizergálások nélkül is, de hát sajnos nem ez van....

Nálam ugyanúgy jelentkezett a fotók megjelenítése hiba, mint többeknél. Kicsiben ott a 'bélyegkép', de
megnyitáskor csak a sötét képernyő és semmi más. És nincs itt szó semmiféle fényerő meg egyéb javallott
birizgálásról, a jelenség csak úgy szűnt meg, ha kikapcsoltam a 'Diavetítést'. Így viszont nem lehet lépni
egyik fotóról a másikra. Szerintem ez hardveres hiba, és még egyszer hangsúlyozom, ilyen árkategóriájú
készüléknél ez nem elfogadható. Ha kiadok érte ennyi pénzt, akkor nem azzal akarok foglalkozni hogy a
fórumot olvasva, lehetőségek tömkelegét játsszam végig hogy végre minden klappoljon úgy ahogyan kéne.

Ez a kisebbik probléma, mert én is viszonylag keveset nézek fotókat, de azért persze bosszantó. Sokkal
többet szívok viszont a következő jelenséggel: Készüléket bekapcsolva (otthoni vezetékes hálózat része),
a "Vezetékes hálózat beállításai" KI állásban van minden alkalommal. Rákattintva mindegy hogy dinamikus
vagy fix IP-t választok, nem talál hálózatot. RJ45-ös dugót kihúzom és visszadugom, utána újra futtatom
a beállítást, egyből kiírja hogy OK, és "Vezetékes hálózat beállításai" BE.

Ez egészen így is marad addig, míg használat után ki nem kapcsolom a masinát, ám azután másnap reggel
ugynúgy kezdődik minden előlről. És persze nem elég a készülék bekapcsolása, a hálózati kábel kihúzása
és visszadugása kell ahhoz, hogy egyáltalán működjön a sikeres teszt. Szóval egy több tízezer Ft-os kis
player esetében ezt naponta eljátszani több mint bosszantó. És meggyőződésem hogy a fent leírtak okán
itt nem valamiféle firmware meg egyéb varázslatok szükségesek, ezek némiképp konstrukciós hibák. Bár
az sem zárható ki hogy szoftveresen javíthatók, de akkor hol van hónapok óta az újabb frissítés?
Surdilovics

HozzászólásSzerző: Sid » 2017.04.23. 20:02

Surdilovics írta:Nálam ugyanúgy jelentkezett a fotók megjelenítése hiba, mint többeknél. Kicsiben ott a 'bélyegkép', de megnyitáskor csak a sötét képernyő és semmi más. És nincs itt szó semmiféle fényerő meg egyéb javallott birizgálásról, a jelenség csak úgy szűnt meg...

Nem, ez nem lehet. Ez a hiba pont úgy szűnik meg Nálad is, mint másnál, ahogy leírtuk. Gyári állapot visszaállítása, és vakon a diavetítés saját fényerejének visszahúzása is megoldja.
Sid

HozzászólásSzerző: kollmanntibor » 2018.02.03. 18:23

Sziasztok,

most tartok ott, hogy egész lejátszót átütöm egy százas szöggel, és veszek valami más márkát.
Én mindenkit lebeszélek a Mederről.
Synology NAS, kábelen MED600X3D, projektor, TV, friss firmware, minden pontján sokszor ellenőrizve, összerakva.
Fórumokat nézek, távirányítón állítgatok mindenfélét. DE ez egy eszköz, ami engem kellene, hogy kiszolgáljon, nem nekem kell a kegyét keresni b@sszus.
Kb. 3 éve vettem, nagyjából jól üzemelt, de folyamatosan vannak hisztijei.
Nem játszik le képeket, egyszer lejátszik egy avit, másszor nem (ott a fájl, nem hibás, laptotpon látom, az lejátssza...), másszor ugyanezt csinálja mkv fájlokkal.
Ha rájön, akkor nem tudok a könyvárak között választani mert visszaugrik magától a főmenübe...

Ha bármely más eszközzel csak tizedannyi problémám lenne, már rég kidobtam volna.
kollmanntibor

HozzászólásSzerző: Sid » 2018.02.05. 12:08

kollmanntibor írta:...Ha bármely más eszközzel csak tizedannyi problémám lenne, már rég kidobtam volna.

Akkor ezt miért nem dobod ki? hátha megtalálná valaki, és nála hibátlanul működne. Ahogy nálunk is pl.
Nem látok kérdést a posztodban, azaz olyan, mintha nem is akarnád megoldani a gondot. Küldtél valaha nekünk egy fájlt, hogy ezt szerinted le kellene játszania, de nem tudja? Enélkül nem nagyon tudunk miről beszélgetni, mert én max. annyit mondok, hogy mindent lejátszik, ami a specifikációk szerint le kell tudnia. Persze, 4K-s MKV-t nem fog, de lehet olyan hülyeség is az MKV konténerben, ami miatt nem játszhatja le. Gondolom elolvastad EZT a cikket az AVI-ról (bár nem erőltetném ezt 2018-ban egy fullHd-s lejátszón), így nem a leírtak szerinti gondod van az AVI-val.
A visszaugrik a főmenübe tipikus fájlrendszer-sérülés eredménye, de remélem elolvastad EZT a cikket, így mindig szabályosan választod le a külső lemezt, azaz más okozza.
Szóval, vagy bosszankodsz tovább, vagy kérj segítséget! A megfelelő topikban, egy problémát konkréten leírva, ha kérjük, a problémás fájlt elküldve, akkor tudunk segíteni.
Sid

Előző

Vissza: Diavetítés